Eko-design czyli meble z palet :)


Niewątpliwym hitem mijającego lata są meble z palet które zawsze były kojarzone raczej z systemem transportowania niż elementem aranżacji wnętrza. Tymczasem w sieci możemy znaleźć ogromną ilość zastosowań dla tego (jak się okazało) mebla. Jednym z tych zastosowań są bardzo tanie i ekologiczne meble ogrodowe. W moim ogrodzie również takie meble się znalazły. Euro paleta to
koszt ok 30 zł. Możemy oczywiście kupić używane co jeszcze obniży kwotę przewidzianą na tą jakby nie było inwestycję a głównym kosztem pozostanie ich konserwacja :). Palety najpierw szlifujemy, niezastąpiona w tym wypadku jest szlifierka oscylacyjna ponieważ ręczne szlifowanie jest bardzo czasochłonne. Gdy drewno jest już wygładzone możemy przystąpić do malowania. Uważam że najlepsze są impregnaty do tarasów ponieważ są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne ale można również użyć np barwionego lub przeźroczystego wosku przeznaczonego do użytku zewnętrznego. Gdy palety są już suche układamy je jedna na drugiej i skręcamy ze sobą wkrętami. Ja do mebli zrobiłam jeszcze siedziska i poduszki - przecież będę na nich wypoczywać ! :) Piankę można zamówić w sklepach tapicerskich, ja użyłam pianki T25 o grubości 10 cm. Poduszki i pokrowiec na siedzisko uszyte są z wodoodpornej tkaniny poliestrowej. Tkaniny te występują w bardzo wielu kolorach więc aranżację waszego kącika wypoczynkowego ogranicza jedynie wyobraźnia. Wiosną zamierzam podobny kącik wypoczynkowy zrobić dzieciom, będzie bardzo kolorowo! Oczywiście podzielę się z wami efektami mojej pracy.


3 komentarze:

  1. Bardzo klimatyczny kącik. Doskonałe wykonanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cenna opina od fachowca :) dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy Pani zdaniem takim eko meblom z palet można zaufać? Czy lepiej wybrać opcję DIY? Jak wygląda sprawa z zakupem takich rzeczy, jeśli ktoś nie mam na to czasu - najlepiej udać się do sieciówki (o ile w ogóle coś takiego w nich jest), czy może są jakieś specjalistyczne sklepy produkujące takie meble?

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...